Najfajniejsze kolonie – kierunek Bieszczady

Nie możecie się zdecydować, gdzie wasze dzieci mogłyby się wybrać na obóz aby pobyć na świeżym powietrzu.Na pewno zależy wam żeby wasze dzieciaki mogły oddychać nieskazitelnym powietrzem i miały do czynienia z całą masą urozmaiceń, które czekają na nich każdego dnia.

Bardzo dobrym pomysłem są nasze Karpaty, a dokładniej Bieszczady. Zagwarantują kolonistom pełną rozrywkę oraz przyniosą odpoczynek w obrębie nieokiełznanej przyrody Bieszczadów. Jedynie z tych wyjazdów przywiozą cudowne wspomnienia a także poznają rówieśników i posiądą zasób wiadomości dotyczące różnorodności przyrody. Ponieważ trudno o lepsze metody nauki niż te w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, tym bardziej, jeżeli to zajęcia w gronie znajomych na kolonii.
szczyty

Trochę informacji o Bieszczadach

Beskidy lesiste to obszar zlokalizowany w południowo wschodniej Polsce. Można tam wyodrębnić dwie krainy, Wschodnie Bieszczady położone na terytorium Ukrainy i Bieszczady Zachodnie leżące na wschodzie naszego kraju a także zajmujące wschodnią Ukrainę i Słowację. Drugie pasmo w zdecydowanej mierze okupują objęty ochroną obszar Karpat Wschodnich, który znajduje się w spisie UNSESCO. Najwyższym szczytem jest góra Tarnica, który osiąga ponad 1 300 m n. p .m.. Pasma górskie Bieszczadów może nie są najwyższe, lecz za to można bez większej zadyszki wybrać się na samą górę i sfotografować wspaniałe widoki Karpat Wschodnich. Ponadto charakteryzują się piętrowym rozmieszczeniem flory oraz niespotykanym systemem sieci rzecznej. A najładniejszym regionem Bieszczad jest Park położony w Dolinie Sanu. Właśnie tu można zobaczyć budzące respekt ssaki takie jak niedźwiedź czy żubr oraz wilki i rysie. Karpaty Wschodnie tworzą schronienie przede wszystkim dla rzadkiej zwierzyny oraz posiadają sporo nietypowych na nizinach i wyżynach zbiorowisk roślinności. Lasy buczynowe, które cechują ten obszar i liczne potoki odpowiadają za ten specyficzny i dość egzotyczny klimat.
bieszczady panorama

Najprzyjemniejsze miejsce
do spędzenia czasu w W Karpatach Wschodnich

Najbardziej interesującym i dogodnie umiejscowionym zakątkiem na terenie Doliny Sanu jest ośrodek wczasowy zielonapolana.com.pl kolonie w Bieszczadach. Leży w obrębie Parku Krajobrazowego Dolina Sanu, na terenie gminy Dubiecko , która leży na Podkarpaciu.

Ma do zaoferowania kwatery dla ponad 100 osób, w pełni wyposażonych drewnianych domkach a także w komfortowych pokojach hotelowych. Co więcej do dyspozycji gości występuje również pole do rozłożenia namiotów. Zielona Polana oferuje kolonie w górach z wieloma atrakcjami. Biorąc pod uwagę jeszcze doskonałe usytuowanie i łatwe dotarcie na teren ośrodka, w okolicy można zażyć wielu uciech i przeżyć atrakcji , które nie będą nas na pewno nużyć. Wymienić można przejażdżki w drezynach rowerowych, Muzeum Skamieniałości i Minerałów oraz Wioseczka o charakterze Fantasy, która leży 30 km od Zielonej Polany. Dzieci na kolonii mogą również skorzystać do Ukrainy, do Lwowa a ponadto odwiedzić Dynów, , które szczyci się Kolej Przeworzką. Kolonie w górach okażą się zapewne urozmaicone i pełne uciech.
łódka