Co przesądziło o tym, że szerokie spodnie stały się w Polsce takie modne?

Bieżąca moda mająca związek z kulturą hip-hop, rządzi się swymi, według mnie dziwnymi i niezbyt zrozumiałymi dla mnie prawami. O tym w dalszej sekcji tekstu, chcę w tej właśnie chwili powiedzieć nieco szerzej o czymś, co było flagową cechą adresatów elementów kultury hip-hop i pozwalało w wyraźny sposób wyróżnić się na tle różnych innych ludzi na ulicach miast w Polsce. Mówiąc bardziej konkretnie, chodzi mi o szerokiego typu spodnie, o profesjonalnej nazwie „baggy” (z ang. workowate) lub „begi” (to już spolszczona, fonetyczna opcja), które pojawiły się w naszym kraju wraz z pierwszymi projektami związanymi z rapem, na początku drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Mała ciekawostka – na samym starcie, kiedy ciężko było dostać szerokie portki w typowo „rapowym” kroju, ludzie kupowali sobie normalnie zwykłe jeansy, kilka rozmiarów większe, niż standardowy. Stosunkowo interesująca opcja, zważywszy na kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej małą gotówką. Z biegiem lat, kiedy to już Lenary były na porządku dziennym…właśnie – to pierwsza polska firma, która wypuściła na rynek unikalne i bardzo stylowe szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z każdym kolejnym rokiem. Najbardziej popularną, obok wymienionych chwilę wcześniej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstawania jest niesłychanie ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – człowiek współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o uszycie na maszynie domowej „begów”. W związku z tym, że udały się naprawdę świetnie, koledzy także postanowili poprosić o zrobienie spodni dla siebie. Wszystko potoczyło się tak, że Ceube rozruszał jedną z topowo rozpoznawalnych marek hip-hopowych, z polskim rodowodem.
Ubrania objęte marką Moro były mocno wciśnięte w rzeczywistość rapu paręnaście lat wstecz, poza spodniami w asortymencie znalazło się bardzo wiele innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy z kapturem, ale ponadto stylowe kurtki na zimę czy wiosnę – to naprawdę było coś.
kobieta z butami
Obecnie, chociaż moda na tę kategorię spodni nie jest już promowana w tak intensywny sposób jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, mogące zaserwować taki asortyment.
Co godne podkreślenia, mamy do wyboru bardzo dużo rozmaitych marek, które pochodzą z wielu części świata. Obecnie, bez jakiegokolwiek stopnia komplikacji będziemy mogli zlokalizować marki, które na skalę świata są ścisłym topem. Chodzi na przykład o takie marki, jak Pelle Pelle czy Fubu. Obyci znawcy kultury z pewnością będą wiedzieć, jaką te marki mają historię. Jeśli ktoś nie ma płynnej orientacji w tej dziedzinie, polecam sprawdzić, to naprawdę klasyczne brandy.
Być może będzie to brzmieć nieco pompatycznie, ale mam przekonanie, że moda na spodnie z szerszymi nogawkami będzie trwała tak długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
dziewczyna z bucikami
Przedstawiany adres wólka hurt, bezwzględnie muszą odwiedzić te osoby, które będą chciały poznać w pełni fachowy kanał dla pozyskiwania najwyższej jakości tekstylnych rozwiązań. W treści tej strony, będą czekać produkty z kategorii odzieżowej, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim osobom będącym właścicielami sklepów z produktami ubraniowymi, na pewno opłaci się dłuższa wizyta na łamach serwisu. Nie wspominając już o podjęciu długoterminowej współpracy.
eleganckie buty