Zastosowanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

Ostatnio rejestruje się coraz większa ilość wypadków skręcenia przegubów i skręcenia lub zerwania połączeń nóg. Nie są wyłącznie implikacją praktykowania sportu, choć oczywiście u sportowców tego typu wypadków rejestruje się najwięcej. Mogą okazać się jednakże także efektem typowego spaceru podczas jakiego niewłaściwie postawimy stopę czy upadku w czasie zwykłej jazdy na snowboardzie. Pacjenci meldujący u ortopedów z przytoczonymi powyżej kontuzjami mogą liczyć na ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), jaką uniwersalnie zwie się ortezą.

pilka

Ortezy i ich zastosowanie

Przyrządy ortopedyczne, zważywszy na wykonanie i budowę, grupują się na sztywne, elastyczne oraz półsprężyste. Wytworzone są z innowacyjnych materiałów, jakie zapewniają ich wytrzymałość. Jednakże podział ortez pod względem ich funkcji jest następujący: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne oraz korekcyjne. Nieraz mogą również być stosowane w leczeniu poniektórych złamań kończyn dolnych. Ich główne działanie polega na stabilizacji przegubu, przez co jego ruchy są w jakimś stopniu lub definitywnie ograniczone. Asekurowany w taki sposób przegub jest chroniony przed ewentualnymi kolejnymi kontuzjami a dodatkowo nie ulega opuchliznom pourazowym. Do tego aparat ortopedyczny zmniejsza nacisk na mięsnie umiejscowione przy stawie i pozwala na ich regenerację. Sztywne ortezy stanowią swego typu zamiennik gipsu, z tego powodu sam postępowanie rekonstrukcji przegubu lub więzadła zostaje przyspieszony.

stabilizator

Gdzie zdobyć ortezy?

Znajdują się w propozycji dużej ilości sklepów medycznych, jakie także oferują inne sprzęty do rehabilitacji i ortopedyczny. Najlepiej wyposażonym jest umiejscowiony w Krakowie sklep www.zdrow-med.pl sklep ortopedyczny kraków z siedzibą w tym mieście. To jedyny tego typu punkt zaopatrzenia medycznego, który dysponuje szeroką bazą produktów medycznych. Co więcej realizuje zlecenia z NFZ. Dzięki współpracy z wieloma kontrahentami, obiekt handlowy Zdrowie proponuje dodatkowo repertuar spoza własnego katalogu produktów. Osoby odwiedzające jednostkę mogą na dodatek liczyć na porządną i szczera pomoc w materii doboru ortez a także trybu ich użytkowania. To wszystko za sprawą wykwalifikowanej kadry zajmującej się obsługiwaniem pacjenta.
Pomnijmy, że ortezy powinno się nabyć wyłącznie po konsultacji z lekarzem ortopedą. Niewłaściwe użytkowanie ortez lub brak wskazań na ich noszenie może skutkować pogorszenie kontuzji i poziomu zdrowia pacjenta.